Председник Србије Александар Вучић позвао је грађане да се на предстојећим изборима постарају да за будућност Србије буде обезбеђено оно што је најбоље.
„Ми, заједно са вама, да се постарамо да за будућност Србије обезбедимо оно што је најбоље. И да победимо! Да их победимо јаче и убедљивије него икада!“, рекао је Вучић на скупу „Србија једна породица“. Он је захвалио грађанима на подршци и што су све ове године били уз Србију.
„Живела Србија, до коначне победе!“, навео је Вучић. Додао је да је поносан на то што је живео за Србију, а не од своје Србије и навео да ће се то видети у годинама које долазе. „Ако ви будете сматрали да вам моја помоћ и подршка није потребна, мене не морате да склањате, сам ћу се склонити.
Као што сам вам то рекао безброј пута, овде у овој згради ћу да оставим чисте рачуне, јер нисам украо ни један једини динар, нисам примио ни једну дневницу, никакве путне трошкове, никада ништа нисам узимао од државе.
Живео сам за државу, живео сам за своју Србију, а не од своје Србије“, рекао је Вучић.
Истакао је да нико никада неће моћи ништа да му пронађе, јер никада ништа није узео од државе. Истакао је да ће победа на изборима бити ускоро и да ће славље након победе трајати једну ноћ. „Славићемо само ту једну ноћ и биће брже него што мислите. Али мораћемо да радимо сви заједно. За победу! За победу и то ускоро!
За наш народ на Косову и Метохији, у Републици Српској, Црној Гори, Северној Македонији, свуда! За нашу Србију! За све оне људе који су трпели терор годину и по дана и за оне који су спроводили терор, јер ће и они бити заједно са нама“, рекао је Вучић.
Додао је да су људи на данашњи скуп испред Скупштине Србије дошли насмејани, загледани у будућност и пуни вере у будућност.
„Људи су овде дошли насмејани, понекад љути на неке друге који су нас терорисали, али људи који нису бесни.
Људи загледани у будућност, људи пуни вере, без обзира коју веру исповедају. Људи пуни наде, људи пуни наде за себе и своју децу, за своје родитеље.
И ја знам да вечерас неће бити ни преврнутих контејнера, ни запаљених зграда, ни разбијаних глава, нити било чега сличног“, рекао је Вучић.
Он је замолио све који су дошли на скуп да се исто онако како су дошли, мирно, весело, уз песму, врате својим кућама.
Вучић је на крају скупа подигао заставу Србије и поново захвалио грађанима на подршци и честитао Видовдан.
