Петак, 26. јун 2026. 13:25

Петак, 26.06.2026. 13:25

Субота у 18 часова испред Скупштине: Вучић позвао све грађане – да заједно градимо будућност Србије

Субота у 18 часова испред Скупштине: Вучић позвао све грађане – да заједно градимо будућност Србије

Foto: Instagram printscreen

Подели:

Председник Србије Александар Вучић огласио се путем званичног Инстаграм налога

У објави, председник је позвао све грађане на велики скуп 27. јуна у 18 часова испред Народне скупштине Републике Србије:

– Видимо се испред Скупштине у суботу у 18 часова, да градимо будућност сви заједно – поручио је Вучић.

Према најави, грађани ће на скупу у суботу на платоу испред Дома Народне Скупштине моћи да чују нешто о новим мерама, а да ће у понедељак бити представљен јавности комплетан пакет мера, који ће пре свега помоћи сиромашнијим грађанима.

– Имаћемо наредних дана нови пакет мера, дакле предлагање програма. Чућете нешто и у суботу по том питању, али у понедељак ће бити, сад то могу вама званично да кажем, када ћемо да саопштимо комплетан пакет јавности Србије. Нисам хтео да митинг… скуп је пре свега политика и правац кретања куда Србија иде, а у понедељак ћемо најконкретније о мерама“, рекао је Вучић јуче у Инђији, где се састао са грађанима који пешаче ка Београду како би присуствовали скупу – Србија једна породица“ 27. јуна.

Он је изразио уверење да ће људи бити задовољни.

– И овог пута смо гледали да направимо, да тако циљамо да све што у пакету доносимо као добре мере, да оне буду циљане, да помогну пре свега оним сиромашнијима и оним који припадају нижем средњем слоју, више њима, а нешто мање онима који су богатији. У сваком случају, верујем да ће људи на крају крајева бити задовољни – додао је Вучић.

Он је истакао да ће пензије и даље расти, али да не могу да порасту опет по 11 и 10 одсто, али да ће расти.

– Поново ће да расту доста и верујем да ће плате да расту, можда чак и нешто више него прошли пут, тако да ускоро ћемо и то знати – рекао је председник Вучић.

Вучић је питао грађане који су кренули јутрос из Петроварадина да ли су јели и где су правили паузе и добио одговор да су одмарали прво у Сремским Карловцима, па у Банстолу и онда стигли у Инђију. Они су рекли да планирају сутра да крену око 12 или 13 сати даље како би стигли до краја дана пешице до Старе Пазове и ту ноћили.

Вучић је питао да ли су и девојке које су биле на челу колоне издржале и саветовао им да се одморе пре него што крену, као и да је боље да иду рано ујутру како би избегли велику врућину. Грађани који пешаче на скуп у Београду захвалили су грађанима Инђије што су их, како су рекли, лепо угостили.

Тагови: