На скупу који се одржава на платоу испред Народне скупштине Србије, у организацији Покрета за народ и државу, присутно је око 207.000 грађана, саопштено је из Министарства унутрашњих послова.
У саопштењу се наводи и да скупу присуствује и око 2.600 мотоциклиста – бајкера. Министарство посебно истиче да су наведено јавно окупљање организатори уредно пријавили надлежним органима што је, како додају, омогућило полицији да унапред планира и спроведе све мере безбедности.
„Јавно окупљање протиче мирно, без инцидената, што представља још један доказ да превентивне мере и професионалан рад полиције, у сарадњи са грађанима, дају најбоље резултате“, наводи се у саопштењу.
Како се додаје, са циљем припреме да јавно окупљање прође у најбољем реду и без нарушавања јавног реда и мира, полиција је предузела низ превентивних мера и на основу безбедносне процене планирала је мере из своје надлежности.
Министарство унутрашњих послова ће, као и до сада, у складу са законом обезбеђивати сва јавна окупљања, штитећи право грађана на мирно окупљање и обезбеђујући безбедност свих учесника и јавни ред и мир, наводи се у саопштењу.
