Према подацима ЈП “Путеви Србије“, на наплатним станицама на ауто-путевима у Републици Србији нема задржавања возила, саопштено је јутрос из АМСС.
Према информацијама Управе граничне полиције, нема задржавања возила ни на путничким терминалима граничних прелаза.
Када је реч о теретним терминалима, камиони се једино задржавају на ГП Батровци, на излазу, 180 минута,
На осталим граничним прелазима нема задржавања за све категорије возила.
