
Денвер Нагетси потврдили су да Никола Јокић неће бити у саставу ни за предстојећи дуел против Бруклин Нетса, који је на програму у петак од 03.00 часа по средњоевропском времену, у оквиру НБА лиге.
Како је саопштено путем званичних канала клуба, Јокић ће пропустити 16. узастопну утакмицу због хиперекстензије левог колена.
Према најновијем извештају о повредама, српски центар и даље није спреман за повратак на терен, а како је пре неколико дана најавио Шамс Чаранија, Јокић ће вероватно одсуствовати још неколико мечева.
Нови лекарски прегледи заказани су за наредне дане.
Injury Report ahead of tomorrow’s game against the Nets:
PROBABLE:
Jonas Valančiūnas (Right Calf Strain)
Jamal Murray (Right Hamstring Inflammation, Left Hip Inflammation)OUT:
Aaron Gordon (Right Hamstring Strain)
Christian Braun (Left Ankle Sprain)
Nikola Jokić (Left Knee… pic.twitter.com/SVjVUAl3O1— Denver Nuggets (@nuggets) January 28, 2026
Нагетси су објавили и комплетан извештај о играчима на које неће рачунати против Бруклина. Поред Јокића, у саставу неће бити ни Ерона Гордона, Кема Џонсона и Кристијана Брауна, док се очекује да ће Џамал Мареј и Јонас Валанчјунас бити на располагању тренеру.
Посебну тежину Јокићевом одсуству даје и НБА правило везано за индивидуалне награде. Уколико српски ас пропусти још само један меч након дуела са Бруклином, а то је утакмица против Оклахоме у недељу – то би му била 17. пропуштена утакмица, чиме би аутоматски изгубио право да се бори за награду МВП регуларног дела сезоне.
