Четвртак, 25. јун 2026. 14:02

Четвртак, 25.06.2026. 14:02

Вучић се управо огласио: Видимо се за два дана у Београду!

Вучић се управо огласио: Видимо се за два дана у Београду!

Фото: Танјуг / Ана Пауновић

Подели:

Председник Републике Србије Александар Вучић управо се огласио путем званичног инстаграм налога

У објави, он је позвао грађане на велики скуп:

– Не постоји ништа важније од тога да заједно градимо будућност Србије. Видимо се за два дана у Београду! – стоји у објави.

Претходно, група радника ГСП-а јуче је дошла до Председништва Србије да преда своје захтеве, а председник Александар Вучић изашао је пред њих и примио захтеве.

Вучић је рекао да ће заједно са надлежнима из Града бити припремљен одговор у року од седам дана и да ће делегацију радника ГСП-а примити у среду или четвртак ујутро.

– Део радника ГСП-а ме је дочекао звиждуцима, а ја сам био срећан што сам, ипак, могао да разговарам са њима. Примио сам њихове захтеве и заједно са надлежнима из града припремићемо одговор у року од седам дана. И овом приликом се показало да разговором, дијалогом, можемо да решавамо проблеме – навео је Вучић у објави на Инстаграму.

Један од представника радника ГСП-а рекао је председнику Вучићу да је ГСП-у, да би наставио да ради на свим линијама, потребно најмање 90 тролејбуса пошто су застарела возила, а да Град Београд има решење да купи 60 тролејбуса за ГСП, а да остатак да приватнику на 20 година преко јавно-приватног партнерства.

Навео је да они траже 90 тролејбуса за ГСП, а председник је питао да ли би прихватили да буде још 30 евентуално електричних аутобуса за ГСП, на шта су они рекли да би прихватили. Вучић је истакао да приватна и државна својина морају равноправно да буду тертиране, али да је увек сагласан, као државни човек, да гледа како да се задржи оно што јесте државно.

– Наравно, морам да разговарам са људима из града, ја мислим да ми морамо да смањимо трошкове укупне које имамо за градски превоз. Ја мислим да су ти трошкови огромни. Пружили смо грађанима нешто што никада није било, да имају бесплатан превоз, али је то огроман проблем за нас, као што знате. На крају крајева, и за вас и за нас. И зато сам спреман да саслушам и хвала вам на томе. Ја немам проблем када звиждите, када било шта радите, што хоћете да разговарате. Никакав ми проблем није. Мени је важно да ви хоћете да разговарате – рекао је Вучић.